Meditace může být i oslava!

Což takhle dát si jiný druh meditace?

Meditovat lze ostatně u všeho, čemu věnujeme plnou pozornost a přítomnost… Třeba hnětení těsta nebo vytírání podlahy.

Zvnitřnění, tedy chvíle pro meditaci, je velmi milá část dne… Tělo si odpočine, mysl se zklidní a vyladí na jemnější vlny, na vyšší vibrace. Jsou však chvíle, kdy potřebujeme naopak do něčeho křísnout, něco rozhodnout, posunout, nakopnout. V takových chvílích volím OSHO meditaci.

Skoro se dá říci, že je to opačný proces než védská meditace. Sám OSHO říká, že aktivní meditace není technika, ale schopnost – buď ji zvládneš nebo nezvládneš. Aktivní meditace je o spontánnosti, uvědomění, odpojení hlavy a myšlení, je to stav čirého bytí TADY A TEĎ, tedy v přítomnosti. V tu chvíli neexistuje nic než tato chvíle. OSHO meditace trvá většinou hodinu a označení „aktivní“ znamená, že se u ní nesedí celou dobu, ale naopak se hýbeme, tančíme, dýcháme do těla, do břicha a do našich orgánů a právě tím uvědoměním a aktivací těla se odpojujeme od myšlenek. Neznamená to, že nám nechodí do hlavy, jen je potřeba se jim nevěnovat. Myšlenky přijdou a zase odejdou, pokud jim neposíláme energii. Co se ovšem naopak dostavuje, jsou vhledy, tedy informace, přicházející opět zevnitř, z našeho vědomí i nevědomí. Můžete slyšet jasný hlas či pokyn na určité téma, které si buď stanovíte dopředu nebo jsou to informace, které potřebujete slyšet. OSHO meditace jsou úžasné… Můžete je dělat doma v obýváku, sama, s kamarádkou či manželem, ale ve skupině žen mají úžasnou sílu. Mám mezi nimi své oblíbené, např. Kundalini meditaci, ale speciálně jedné jsem dlouho nemohla přijít na kloub… Třeba u takové dynamické meditace se člověk může buď trápit nebo si ji může užít a zjistit, že i když se to přes relativní fyzickou náročnost nezdá, může nás nabít energii a dobrou náladou na celý den! A nebudu zapírat, když se přestanete soustředit na to, jak je to fyzicky náročné a že už dál skákat nevydržíte… ale naopak skáčete s radostí a dětskou hravostí, třeba vám bude odměnou i orgasmus.o) Cílem je být aktivní, živá, probuzená ve svém těle i mysli a pracovat vědomě s tím, co ve svém životě vítám a oslavuji a nebo se toho naopak chci zbavit. Pak může dojít k rozrušení starých vzorců a modelů a pokud se pro to opravdu vědomě rozhodneme, jde to hladce a snadno… Tělo vibruje, mysl se raduje.o)

Návod na OSHO meditace můžete najít v knihách či na internetu. https://www.youtube.com/watch?v=X9arMCdOFBc

Každá OSHO meditace má svou vlastní specifickou průvodní hudbu (nebo také zvuky a pasáže klidu a ticha) a lze je koupit na CD či iTunes.

Více o Kundalini meditaci a Dynamické meditaci na www.moudrostzeny.cz nebo na mých kurzech.

Přeji dobrou zábavu.o)

H. ❤️

https://zenysostylom.sk/meditace-muze-byt-i-oslava/

Mentorka ženských meditací Mohendžodáro
Buduj si komunitu stejně naladěných žen.
Meditační techniky a terapie pro osobní transformaci ženy.
Letní trénink plný naplňujících zážitků.


Články

Valentýnské vábení

Hanka Půlpánová - Moudrost Ženy

Sestra nebo sokyně?

Hanka Půlpánová - Moudrost Ženy

... aneb jak ženám prospívají ženské kruhy... Více


Krásu vnímáme srdcem

Hanka Půlpánová - Moudrost Ženy
   

Pravidelné kurzy

Tajemné a omlazující cvičení MOHENDŽODÁRO

Centrum AVASA, Křižíkova 308/19 (cca 170m od metra B/C Florenc), 186 00 Praha 8 - Karlín, , další termíny: 1.3., 29.3., 19.4., 17.5., 7.6.

Zobrazit detail